سوالات متداول

آیا شما هم سوالی دارید؟

لطفا سوالات زیر را بخوانید و اگر نمی توانید پاسخ خود را پیدا کنید ، لطفا سؤال خود را برای ما ارسال کنید ، ما در اسرع وقت به شما پاسخ خواهیم داد.

سوالات متداول

ما به شما کمک میکنیم

در این بخش سعی داریم به اساسی ترین و پر تکرار ترین سوالات و مشکلات در حوزه قهوه پاسخ دهیم.

اگر سوال شما جزو موارد زیر نمیباشد لطفا از طریق فرق تماس با ما ارسال نمایید.

همکاران ما در اسرع وقت پاسخگوی شما خواهند بود.

منابع کافئین در رژیم غذایی کدام هستند؟

کافئین در حدود 60 گونه گیاهی شامل کاکائو، چای پاراگوئه، گوارانا، چای و قهوه یافت می شود. به عبارت دیگر، می توانید آن را به صورت طبیعی در محصولاتی مانند قهوه، چای و شکلات بیابید. سایر منابع کافئین شامل ماته و انواع دانه های گوارانا هستند. کافئین به عنوان افزودنی در برخی غذاها، نوشیدنی های غیرالکلی و داروها نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

آیا کافئین باعث بروز اختلال در وضعیت خواب می شود؟

مصرف کافئین ممکن است بر الگوهای خواب در برخی از افراد اثر گذارد و موجب تاخیرهای طولانی مدت در خواب، کاهش مدت زمان کلی خواب و همچنین خواب عمیق و بیدار شدن های مکرر شود. تاثیرات کافئین بر خواب در کسانی که به طور مرتب قهوه می نوشند کمتر از کسانی است که گاه وبی گاه آن را مصرف می کنند.

پرهیز از خودن قهوه ممکن است باعث بهبود وضعیت خواب شده و زمان لازم برای به خواب رفتن را کاهش داده و کیفیت خواب در برخی از افراد را بهبود دهد. حساسیت انسان به تاثیرات کافئین بر خواب متفاوت بوده و تفاوت های ژنتیکی نیز نقش مهمی در این اختلاف بازی می کنند.

آیا مصرف کافئین فشار خون را افزایش می دهد؟

کافئین فشار خون را به میزان کمی به طور موقتی افزایش می دهد. در دوزهای پایین، این افزایش فشار با افزایش موقتی ناشی از یک گفتگوی خاص قابل مقایسه می باشد. با این حال، شواهد نشان می دهد که مصرف مرتب قهوه حاوی کافئین فشار خون را افزایش نمی دهد.

آیا زنان باردار باید مصرف کافئین خود را کاهش دهند؟

توصیه های ویژه ای برای زنان بارداری که نوعا با سرعت کمتری کافئین را مصرف و تجزیه می کنند، مطرح شده است که بر اساس آن، مصرف کمتراز 200 میلی گرم در روز از تمام منابع، سفارش شده است. در زنان شیرده، مصرف کافئین تا 200 میلی گرم در روز مشکلی برای سلامتی آنان ایجاد نمی کند.

میگرن دارم. آیا قهوه ، فاصله بیفتد بدترش می کند؟

افراد گوناگون، واکنش متفاوتی نسبت به قهوه نشان می دهند. بعضی ها درمی یابند که ممکن است ماده یادشده، طی حمله میگرن، بیماری را موقتا تسکین دهد. در حالی که دیگران باور دارند احتمالا قهوه بر تعداد حمله های آن می افزاید. به مبتلایان این بیماری که می خواهند قهوه مصرف کنند، توصیه می شود که روزانه یک تا دو فنجان قهوه فوری بنوشند.

چرا بعد از خوردن قهوه، گرمم می شود؟

علت این است که قهوه دارای کافئین است که میز ان سوخت و ساز بدن را موقتا افزایش می دهد. چنین تاثیری طبیعی است و جای نگرانی نیست.

از ما بپرسید